Navigace

Kalendář akcí

3. listopadu 2019

Hudební archeologie XVII: Varšavský hudební salón

Archeologická základna vás zve na komponované odpoledne snoubící vědu a umění. Poslední koncert v tomto roce si pro nás připravil významný soubor staré hudby z Polska. Když si představujeme jak asi vypadal život bohatých měšťanů v devatenáctém století, často zapomínáme, že jejich domácí hudební salóny byly přirozeným prostředím pro komorní hudbu. Soubor Arte dei Suonatori vás pečlivým výběrem skladeb přenese na jedno z těchto hudebních soireé ve Varšavě.

Účinkují
ARTE DEI SUONATORI Klavírní kvarteto (Polsko):
Katarzyna Drogosz – piano
Ewa Golińska – housle
Natalia Reichert – viola
Maciej Łukaszuk – cello

Soubor Arte dei Suonatori, který v roce 1993 založili houslisté Ewa a Aureliusz Goliński, je jedním z nejznámějších polských souborů staré hudby na mezinárodní hudební scéně.
https://artedeisuonatori.pl/

Na programu
Franciszek Lessel, Józef Elsner, Maria Szymanowska, Wolfgang Amadeus Mozart

Archeologická základna Mikulčice
3. listopadu v 17.00

Vstupné dobrovolné
Těšíme se na vaši návštěvu

 

Plakát

19. října 2019

Mezinárodní den archeologie 2019: Říční archeologie velkomoravských Mikulčic

Mezinárodní den archeologie bude věnován Mikulčické říční krajině 9. století a bude sestávat z terénní výpravy po místech významných objevů říční archeologie v Mikulčicích (zaniklá říční ramena, mosty, břehové bariéry a další vodní stavby) a skončí u nově vybudovaného mostu přes řeku Moravu, který po 11ti stoletích symbolicky opět spojí obě části mikulčické raně středověké aglomerace – mikulčické a kopčanské.

Sraz účastníků na parkovišti před návštěvnickým centrem Slovanského hradiště v Mikulčicích v 10:00 hod.

 

plakát

podzim 2019

PŘIPRAVUJEME

Den otevřených dveří a hudební archeologie XVI
13.–14. října
Den otevřených dveří věnovaný výročí sta let archeologického ústavu doprovodí skupina Unicorn Ensemble. V provedení hudebních odborníků z Vídně pod vedením prof. Michaela Posche zazní málo známá středověká hudba v kontrastu se současnou rakouskou tvorbou.
Můžete těšit na fotografie ze starých výzkumů, prohlídku laboratoří a depozitářů, prezentaci nových výzkumů a speciální program pro děti.

Mezinárodní Den archeologie
19. října
Mezinárodní den archeologie bude věnována Mikulčické říční krajině 9. století  a bude sestávat z terénní výpravy po místech významných objevů říční archeologie v Mikulčicích (zaniklá říční ramena, mosty, břehové bariéry a další vodní stavby) a skončí u nově vybudovaného mostu přes řeku Moravu, který po 11ti stoletích symbolicky opět spojí obě části mikulčické raně středověké aglomerace – mikulčické a kopčanské. Sraz účastníků na parkovišti před muzeem v 10:00 hod.

Hudební archeologie XVII: Varšavský hudební salon
3. listopadu
Vystoupí soubor Arte dei Suonatori, který v roce 1993 založili houslisté Ewa a Aureliusz Goliński, je jedním z nejznámějších polských souborů staré hudby na mezinárodní hudební scéně.

ke stažení

již proběhlo
2018
2017
2016
13.–17. června 2016
2015
4.–5. října 2015
29. července 2015
2014
2013