Navigace

Kalendář akcí

Archeologická základna vás zve na komponované odpoledne snoubící vědu a umění. Poslední koncert v tomto roce si pro nás připravil významný soubor staré hudby z Polska. Když si představujeme jak asi vypadal život bohatých měšťanů v devatenáctém století, často zapomínáme, že jejich domácí hudební salóny byly přirozeným prostředím pro komorní hudbu. Soubor Arte dei Suonatori vás pečlivým výběrem skladeb přenese na jedno z těchto hudebních soireé ve Varšavě.

Cesta z Mikulčic do Kopčan
Ředitel Archeologického ústavu, AV ČR, Brno, v. v. i. Lumír Poláček krátce představí příběh propojování obou částí velkomoravské aglomerace Mikulčice-Kopčany. Díky nově postavenému mostu přes řeku Moravu se po více jak 1000 letech opět spojí česká a slovenská strana aglomerace, aby společně hledaly jak nové vyjádření své vědecké, památkové a přírodní hodnoty, tak své praktické využití hodné 21. století. Tato cesta nebyla a není přímá ani jednoduchá, je plná hledání, částečných neúspěchů, ale i velkých nadějí.

Účinkují
ARTE DEI SUONATORI Klavírní kvarteto (Polsko):
Katarzyna Drogosz – piano
Ewa Golińska – housle
Natalia Reichert – viola
Maciej Łukaszuk – cello

Soubor Arte dei Suonatori, který v roce 1993 založili houslisté Ewa a Aureliusz Goliński, je jedním z nejznámějších polských souborů staré hudby na mezinárodní hudební scéně.
https://artedeisuonatori.pl/

Na programu
Franciszek Lessel, Józef Elsner, Maria Szymanowska, Wolfgang Amadeus Mozart

Archeologická základna Mikulčice
3. listopadu v 17.00

Vstupné dobrovolné
Těšíme se na vaši návštěvu

 

Plakát