Navigace

Kalendář akcí

V rámci Mezinárodního dne archeologie organizuje mikulčické pracoviště Archeologického ústavu AV ČR, Brno, v. v. i. exkurzi po archeologických a stavebních památkách slovenských Kopčan. Toto území bylo v 9. století součástí sídelní aglomerace velkomoravského mocenského centra v Mikulčicích. Nejvýznamnějším dokladem osídlení je unikátně dochovaná kaple sv. Markéty Antiochijské, jediná dosud stojící velkomoravská církevní stavba. Součástí exkurze bude návštěva expozice věnované archeologickým památkám Kopčan v bývalém Císařském a královském hřebčíně v Kopčanech, pozoruhodné barokní technické památce. Účastníky seznámíme rovněž s chystaným propojením mikulčické a kopčanské části aglomerace pomocí lávky.

Exkurzi povede Lumír Poláček, ředitel Archeologického ústavu Akademie věd ČR, Brno.

Pro společnou dopravu do Kopčan je zajištěn autobus, který vyráží z Mikulčic od obecního úřadu v 10:00 hod. Přistoupit je možné v Lužicích u školy (10:10 hod.), v Lužicích-rozcestí (10:15 hod.) a v Hodoníně na zastávce Anenská (10:25).

Místo v autobuse je nutné rezervovat na tel. 518 121 421, nebo mailem mikulcice@arub.cz, a to nejpozději do 16. října. Možná je i individuální doprava do Kopčan se srazem v 10:45 u kaple sv. Margity.

Jízdné i vstupné jsou zdarma.

Těšíme se na vaši účast.

 

Plakát ke stažení