Navigace

Kalendář akcí

Jste srdečně zváni na další komponovaný podvečer propojující hudbu a archeologii. Tentokrát jde o akci spojenou s putovní výstavou Mikulčice – genius loci. Fotografie s příběhem.

Výstava bude otevřena poprvé ve dnech mezi 17. a 21. srpnem 2018 v prostorách archeologické základny Mikulčice-Trapíkov.

Začátek i konec výstavy jsou spojeny s významnými výročími souvisejícími s Mikulčicemi a příběhem představeným v knize Mikulčice – genius loci. Příběh objevování velkomoravských Mikulčic 1954–1968. V  případě prvního výročí jde o okolnost šťastnou, ve druhém případě vzpomínáme na událost tragickou.  Před 55 lety, 17. srpna 1963, byla slavnostně otevřena v brněnském Domě umění výstava Velká Morava, která se dočkala v období do roku 1968 několika reinstalací v řadě evropských metropolí. Před 50 lety, 21. srpna 1968, vstoupila vojska Varšavské smlouvy na území Československa a tím zhatila obrodný proces společnosti a zahájila období normalizace.

Koncert Evy Emingerové-Dostálové a jazzového tria Františka Uhlíře se uskuteční u příležitosti ukončení první instalace výstavy: 21. srpna 2018.

Účinkují:
Eva Emingerová-Dostálová: zpěv
František Uhlíř: kontrabass
Jaroslav „Barney“ Kantor: kytara
Jaromír Helešic: bicí nástroje.

Koncert se uskuteční v úterý 21. srpna v 17.00 na archeologické základně v Mikulčicích

Vstup volný

 

Plakát

http://www.emingerova.cz/

http://mujweb.cz/uhlir.f/